De 17de wereldkampioenschappen worden aan het einde van de zomer voor het eerst in een golfstaat georganiseerd. Van vrijdag 27 september tot en met zondag 6 oktober heeft de wereldtop een laatste afspraak voor de internationale medailles alvorens de volgende Olympische Spelen op stapel staan. Gezien het late tijdstip in het seizoen, zal een doordachte planning nodig zijn om in het Midden-Oosten de topconditie te bereiken.

Links

IAAF-website WK Doha

LOC-website WK Doha

Het tijdschema van Doha

Palmares Belgen tijdens de wereldkampioenschappen outdoor

Download hier de selectievoorwaarden in PDF. (aangepast op 29/4)

 

Tijdschema en Resultaten

Belg.
tijd
Gesl. Discipline Niveau  Naam Resultaten

Vrijdag 27 september  

16:10 W 800m Reeks Renée Eykens R1v6: 6de in 2.03.65  (32v41)
16:30 W Polsstok Fanny Smets Gr A: 10de met 4m50 (20v32)
17:40 W Hoog Claire Orcel Gr A= 7de met 1m92 q (11v29)
19:00 M 5000m Reeks  Isaac Kimeli R2v2: 6de in 13.20.99 q (6v39)
18:45 M 5000m Reeks  Robin Hendrix R1v2: 13de in 13.39.69 (26v39)
22:59 W Marathon Fin   Manuela Soccol 31ste in 2.59.11 (31v68)
22:59 W Marathon Fin   Hanna Vandenbussche DNF
           

Zaterdag 28 september   

15:15 M Discus Q  Gr A Philip Milanov Gr.A: 15de met 60m24 (29v32)
16:30 M Polsstok Ben Broeders Gr.A:  6de met 5m70 q (11v30)
19:12 X 4x400m Reeks  Belgium R2v2: 4de in 3.16.16 q (8v16)
      Robin Vanderbemden-Camille Laus-Imke Vervaet-Dylan Borlée
           

Zondag 29 september    

21:35 X 4x400m Fin   Belgium 6de in 3.14.22
      Dylan Borlée-Hanne Claes-Camille Laus-Kevin Borlée   

Maandag 30 september    

16:50 W 200m Reeks Imke Vervaet R6v6: 5de in 23.24 PR (-0.1) (27v45)
19:30 W Hoog Fin   Claire Orcel 11de met 1m89
20:20 M 5000m Fin   Isaac Kimeli 14de in 13.44.29
           

Dinsdag 1 oktober    

16:15 M 400m Reeks  Jonathan Sacoor R6v6: 2de in 45.32 Q (10v42)
16:54 W 400mH Reeks  Hanne Claes R4v5: 6de in 55.68 q (16v39)
16:46 W 400mH Reeks  Paulien Couckuyt R3v5: 6de in 57.15 (32v39)
19:05 M Polsstok Fin   Ben Broeders 12de met 5m55 (12v30)
           

Woensdag 2 oktober    

15:35 M 100m 10K  Thomas Van Der Plaetsen R1: 7de in 11.38 (+0.3) = 778p = 21v23
16:13 W 100mH 7K  Nafi Thiam R2: 4de in 13.36 (+0.6)  = 1071p = 10v20
16:13 W 100mH 7K  Hanne Maudens R1: 5de in 13.90 PR  (+0.5)  = 993p = 18v20
16:05 W 100mH 7K Noor Vidts R2: 5de in 13.58 (+0.6) = 1039p = 14v20
16:30 M Ver 10K  Thomas Van Der Plaetsen Gr.A: 10de met 7m20 (+0.4) = 862p = 15v22
Na 2: 20ste met 1.640p
17:15 W Hoog 7K  Nafi Thiam Gr.A: 2de met 1m95 = 1.171p = 2v19
Na 2 : 2de met 2.242p
17:15 W Hoog 7K  Hanne Maudens Gr.B: 10de met 1m71 = 867p = 19v19
Na 2 : 19de met 1.860p
17:15 W Hoog 7K Noor Vidts Gr.A: 7de met 1m77 = 941p = 8v19
Na 2 : 13de met 1.980p
17:50 M Kogel 10K  Thomas Van Der Plaetsen Gr.B: 8ste met 13m78 = 715p = 19v22
Na 3: 21ste met 2.355p
19:30 W Kogel 7K  Nafi Thiam Gr.A: 1ste met 15m22 = 876p = 1v19
Na 3: 1ste met 3.118p
19:30 W Kogel 7K  Hanne Maudens Gr.B: 6de met 13m12 = 735p = 15v19
Na 3: 19de met 2.595p
19:30 W Kogel 7K Noor Vidts Gr.A: 9de met 13m55 = 764p = 13v19
Na 3: 14de met 2.744p
19:35 M 400m HF   Jonathan Sacoor HF1v3: 4de in 45.03 PR= (12v24)
19:40 M Hoog 10K  Thomas Van Der Plaetsen Gr.A:  3de met 2m08 =878p = 3v22
Na 4: 17de met 3.233p
20:05 W 400mH HF   Hanne Claes HF1v3: 5de in 55.25 (12v24)
20:50 W 200m 7K  Nafi Thiam R1: 1ste in 24.60 (+1.0) = 924p = 12v19
20:58 W 200m 7K  Hanne Maudens R2: 1ste in 23.81 PR  (+1.0) = 999p = 3v19
20:58 W 200m 7K Noor Vidts R2: 5de in 24.46  (+1.0) = 937p = 11v19
  W Na dag 1 7K  Nafi Thiam 2de met 4.042p 
  W Na dag 1 7K  Hanne Maudens 16de met 3.594
  W Na dag 1 7K Noor Vidts 13de met 3.681p
22:15 M 400m 10K  Thomas Van Der Plaetsen R1: 5de in 50.89 = 774p = 20v22
  M Na dag 1 10K  Thomas Van Der Plaetsen 19de met 4.007p
           

Donderdag 3 oktober    

15:35 M 110mH 10K  Thomas Van Der Plaetsen R1: 4de in 14.80 = 874p = 17v21
Na 6: 18de met 4.881p
16:30 M Discus 10K Thomas Van Der Plaetsen Gr.A:  5de met 46m17 = 791p = 11v21
Na 7: 16de met 5.672p
17:15 W Ver 7K  Nafi Thiam

Gr.A: 4de met 6m40 (+0.7) = 975p = 4v18
Na 5: 2de met 5.017p

17:15 W Ver 7K  Hanne Maudens Gr.A: 3de met 6m41 (+0.1) = 978p = 3v18
Na 5: 11de met 4.572p
17:15 W Ver 7K Noor Vidts Gr.A: 8ste met 6m11 (+0.6) = 883p = 10v18
Na 5: 13de met 4.564p
18:05 M Polsstok 10K  Thomas Van Der Plaetsen Gr.A: 2de met 5m30 = 1.004p = 2v22
Na 8: 9de met 6.676p
19:10 W Speer 7K  Nafi Thiam 6de met 48m04 = 822p = 6v18
Na 6: 2de met 5.839p
19:10 W Speer 7K  Hanne Maudens 16de met 36m22 = 595p = 16v18
Na 6: 16de met 5.167p
19:10 W Speer 7K Noor Vidts 18de met 33m58 = 545p = 18v18
Na 6: 18de met 5.109p
21:24 M 1500m Reeks Ismaël Debjani R3v3: 10de in 3.39.11 (33v43)
21:12 M 1500m Reeks Isaac Kimeli R2v3: 7de in 3.37.87 q (23v43)
21:05 M Speer 10K  Thomas Van Der Plaetsen Gr.A: 3de met 63m67 = 793p = 4v19
Na 9: 9de met 7.469p
23:05 W 800m 7K  Nafi Thiam R2v2: 7de in 2.18.93 = 838p = 14v16
23:05 W 800m 7K  Hanne Maudens R1v2: 1ste in 2.12.98 = 921p = 4v16
23:05 W 800m 7K Noor Vidts R1v2: 3de in 2.15.94 = 880p = 7v16
  W Eindstand 7K  Nafi Thiam ZILVER met 6.677p
  W Eindstand 7K  Hanne Maudens 11de met 6.088p
  W Eindstand 7K Noor Vidts 15de met 5.989p
23:25 M 1500m 10K Thomas Van Der Plaetsen  13de in 4.43.95 = 656p = 13v19
  M Eindstand 10K Thomas Van Der Plaetsen 9de met 8.125p
           

Vrijdag 4 oktober    

19:10 M 1500m HF   Isaac Kimeli HF1v2: 9de in 3.37.50 (18v26)
           

Zaterdag 5 oktober    

16:23 W 100mH Reeks  Anne Zagré R2v5: 3de in 12.91 (+0.2) Q (14v38)
19:07 W 4x400m Reeks  Cheetahs  R2v2: 4de in 3.26.58 q BR ! (7v 15)
        Hanne Claes-Imke Vervaet-Paulien Couckuyt-Camille Laus
19:37 M 4x400m Reeks  Tornados R2v2,: 2de in 3.00.87 Q (3v16)
        Dylan Borlée-Julien Watrin-Jonathan Sacoor-Kevin Borlée
22:59 M Marathon Fin   Thomas De Bock 42ste in 2u21'13" (42v73)
           

Zondag 6 oktober    

18:18 W 100mH HF   Anne Zagré HF3v3: DIS (val) (24v24)
19:00 M 10.000m Fin   Soufiane Bouchikhi 14de in 28.15.43 (15v21)
20:15 W 4x400m Fin   Cheetahs 5de in 3.27.15
        Hanne Claes-Imke Vervaet-Paulien Couckuyt-Camille Laus
20:30 M 4x400m Fin   Tornados BRONS in 2.58.78 !
        Jonathan Sacoor-Robin Vanderbemden-Dylan Borlée-Kevin Borlée
           

 

De Selectie

Vrouwen

200m

Imke Vervaet/RCG

800m

Renée Eykens/AA

100m horden

Anne Zagre/RESC

400m horden

Hanne Claes/RESC
Paulien Couckuyt/AVKA

Marathon

Manuela Soccol/ADD
Hanna Vandenbussche/AVR

Hoogspringen

Claire Orcel/CSF

Polsstok

Fanny Smets/CABW

Zevenkamp

Hanne Maudens/VS
Nafissatou Thiam/RFCL
Noor Vidts/VAC

4x400m

Hanne Claes/RESC
Paulien Couckuyt/AVKA
Manon Depuydt/ACME
Camille Laus/RCB
Liefde Schoemaker/MOHA
Imke Vervaet/RCG

 

Mannen

400m

Jonathan Sacoor/OEH

1500m

Ismaël Debjani/CABW
Isaac Kimeli/OEH

5000m

Robin Hendrix/OEH
Isaac Kimeli/OEH

10.000m

Soufiane Bouchikhi/RFCL

Marathon

Thomas De Bock/OEH

Polsstok

Ben Broeders/DCLA

Discus

Philip Milanov/VAC

Tienkamp

Thomas Van der Plaetsen/DEIN

4x400m

Dylan Borlée/RCB
Kévin Borlée/RCB
Alexander Doom/AVR
Jonathan Sacoor/OEH
Robin Vanderbemden/SER
Julien Watrin/DAMP

 

Gemengd

4x400m

Dylan Borlée/RCB
Kévin Borlée/RCB
Hanne Claes/RESC
Manon Depuydt/ACME
Camille Laus/RCB
Robin Vanderbemden/SER
Imke Vervaet/RCG
Julien Watrin/DAMP

 

Begeleiding 

Delegatiehoofd

Gery Follens

Thomas Lefebvre

Team Leader

Frédéric Kimmlingen

Rutger Smith

Trainers

Jacques Borlée

Thierry Briquemont

Rudi Diels

Carole Kaboud Me Bam

Roger Lespagnard

Emil Milanov

Tim Moriau

Jonathan Nsenga

Steven Taeleman

Michaël Van der Plaetsen

Wim Vandeven

Christophe Dumont

Luc Verlaenen

Dokter

Roel Parys

Fysio

Julien Scheuer

Maarten Thysen

Didier Verhasselt

Pers

Nick Janssens

Officials

Tom Coeckelberghs (Sport Vlaanderen)

Christian Maigret

Philippe Préat (C.O.I.B. – B.O.I.C.)

 

Selectiecriteria

De selectiecriteria dienen éénmalig gerealiseerd te worden in de periode van 1 JANUARI 2019 t.e.m. 6 SEPTEMBER 2019

Mannen

Discipline

Vrouwen

U23

 

 

 

U23

10.10

10.10

100m

11.24

11.24

20.40

20.36

200m

23.02

23.02

45.30

45.30

400m

51.80

51.80

1:45.80

1:45.80

800m

2:00.60

2:00.60

3:36.00

3:36.00

1500m

4:06.50

4:06.50

13:22.50

13:22.50

5000m

15:22.00

15:22.00

27:40.00

27:40.00

10.000m

31:50.00

31:50.00

2:13:30

2:12:10

Marathon

2:30:00

2:31:45

13.46

13.46

110m/100m H

12.98

12.98

49:30:00

49:30:00

400m H

56.00

56.00

8:29.00

8:29.00

3000m SC

9:40.00

9:40.00

1:22:30

1:21:59

20km W

1:32:39

1:33:30

3:59:00

3:58:00

50km W

4:30:00

4:30:00

2.30

2.30

Hoogspringen

1.94

1.94

5.71

5.71

Polsstokspringen

4.56

4.56

8.17

8.17

Verspringen

6.72

6.72

16.95

16.95

Hinkstapspringen

14.20

14.20

20.70

20.70

Kogelstoten

18.00

18.00

65.00

65.00

Discuswerpen

61.20

61.20

76.00

76.00

Hamerslingeren

71.00

71.00

83.00

83.00

Speerwerpen

61.50

61.50

8200

8200

10/7 Kamp

6300

6300

Internationale criteria

én

top 12 ranking 2019

4x100m

4x400m

4x400 Mix

Internationale criteria

én

top 12 ranking 2019

(*) Entry by invitation: (Volgende paragraaf werd toegevoegd aan de criteria op maandag 29/4)

  • Atleten die niet de hierboven vermelde criteria behalen maar wel door de IAAF worden uitgenodigd op basis van hun positie op de ‘IAAF Top Performance Lists’ (binnen de voor de KBAB geldende selectieperiode) zullen door de KBAB geselecteerd worden indien zij binnen de Top 24 staan (netto, 3 atleten per land)
  • Merk op dat de IAAF Top Performance Lists niet hetzelfde is als de ‘World rankings’ die voor de OS in Tokyo gehanteerd zullen worden.

 

Opmerkingen algemeen:

  • Atleten dienen zich voor het aflopen van de selectieperiode, om selecteerbaar te zijn voor dit kampioenschap, via het ondertekenen van de gedragscode, akkoord te verklaren met de door de KBAB opgelegde voorschriften qua kledij en portretrecht.
  • Er worden maximum 3 atleten per discipline geselecteerd. Indien meer dan 3 atleten de vooropgestelde criteria behalen, worden de 3 atleten met de beste prestatie geselecteerd.
  • Indoorprestaties voor afstanden van 200m en meer worden aanvaard indien ze gelopen worden op een piste van 200m.
  • Prestaties die behaald worden in gemengde reeksen worden niet aanvaard. Enkel prestaties op 5.000m en 10.000m , in overeenstemming met regel 147 van de IAAF, worden aanvaard indien een te klein aantal deelnemende atleten van een geslacht niet in staat stelt om een aparte reeks te organiseren EN indien er geen hulp is van een of meerdere atleten van het ene geslacht in functie van het andere geslacht.

Opmerkingen specifiek voor disciplines:

  • Meerkamp
    • Selectieperiode van 7/3/2018 tem 6/9/2019
    • Selectie op basis van resultaten van 2018 kan enkel op voorwaarde van het tonen van vormbehoud binnen de periode van 1/4/2019 tem 6/9/2019
    • Vormbehoud:
      • De betrokken atleten krijgen individueel een overzicht van de te behalen prestaties die behaald moeten worden in functie van het aantonen van vormbehoud
    • 10.000m
      • Selectieperiode van 7/3/2018 tem 6/9/2019
      • Selectie op basis van resultaten van 2018 kan enkel op voorwaarde van het tonen van vormbehoud binnen de periode van 1/4/2019 tem 6/9/2019
      • Vormbehoud:
        • Mannen: het lopen van een 5000m in 13’30"00
        • Vrouwen: het lopen van een 5000m in 15’30"00
  • Marathon
    • Selectieperiode van 7/3/2018 tem 21/7/2019
    • Selectie op basis van resultaten van 2018 kan enkel op voorwaarde van het tonen van vormbehoud binnen de periode van 1/1/2018 tem 21/7/2019.
    • Vormbehoud:
      • Mannen: het lopen van een halve marathon in 1u05.30
      • Vrouwen: het lopen van een halve marathon in 1u14.30
  • Aflossingen
    • Selectieperiode van 1/1/2019 tem 6/9/2019.
    • In geval van selectie dient de samenstelling van het team dat deelneemt aan de wereldkampioenschappen van een gelijkwaardig niveau te zijn als het team dat het minimum realiseerde.
    • De individuele selectie voor het team gebeurt op basis van de prestatie ranking van de individuele discipline tijdens het outdoor seizoen, gelopen in de selectieperiode (1/1/2019 t.e.m. 6/9/2019).

 

Atleten die aan de minimavoorwaarden voor Doha voldeden:

Discipline Prestatie Naam, voornaam/Club Locatie, datum
Mannen      
5000m 13.13.03 Isaac Kimeli/OEH Brussel, 06 september AG Memorial
5000m 13.19.50 Robin Hendrix/OEH Stanford/Usa, 02 mei 2019 (Payton Jordan)
Marathon  2u07.39 Koen Naert/RESC  Rotterdam/Ned, 07 april 2019
Marathon 2u07.03 Bashir Abdi RCG Londen/Gbr, 28 april 2019
Polsstok 5m76 Ben Broeders/DCLA Hof/Ger, 29 juni 2019
Tienkamp 8.214p Thomas Van Der Plaetsen/DEIN Talence/Fra, 22+23 juni 2019 Decastar
4x400m* Brons Belgian Tornado's Yokohama, 12 mei 2019 (World Relays)
       
Vrouwen      
400m 51.62  Cynthia Bolingo/CABW  Glasgow/Gbr,  02 maart 2019 
100mH 12.96 (+1.2) Anne Zagré/RESC La Chaux-de-Fonds/Sui,  30 juni 2019
400mH 55.36 Hanne Claes/RESC Brussel, 1 september 2019
400mH 55.46 Paulien Couckuyt/AVKA Brussel, 1 september 2019
Hoog 1.94 Claire Orcel/CSF Saint-Etienne/Fra, 28 juli 2019
Ver 6m86 (0.9) Nafi Thiam/RFCL  Birmingham, 18 augustus 2019
Zevenkamp 6.819p Nafi Thiam/RFCL  Talence/Fra, 22+23 juni 2019, Decastar
4x400m* 10de Belgian Cheetahs Yokohama/Jpn, 12 mei 2019 (World Relays)
       
Gemengd      
4x400m* 8ste Belgian mixed team Yokohama/Jpn, 12 mei 2019 (World Relays)

12 atleten voldeden aan de individuele nationale selectiecriteria.

*: De 4x400m-teams voldeden in Yokohama tijdens de World Relays al aan de IAAF-voorwaarden (internationale criteria). De teams moeten op het moment van de selectie ook nog binnen de top 12 in de internationale ranking staan (nationale selectiecriteria).

 

Nieuws