De 17de wereldkampioenschappen worden aan het einde van de zomer voor het eerst in een golfstaat georganiseerd. Van vrijdag 27 september tot en met zondag 6 oktober heeft de wereldtop een laatste afspraak voor de internationale medailles alvorens de volgende Olympische Spelen op stapel staan. Gezien het late tijdstip in het seizoen, zal een doordachte planning nodig zijn om in het Midden-Oosten de topconditie te bereiken.

Links

IAAF-website WK Doha

LOC-website WK Doha

Het tijdschema van Doha

Palmares Belgen tijdens de wereldkampioenschappen outdoor

Download hier de selectievoorwaarden in PDF. (aangepast op 29/4)

 

Tijdschema en Resultaten

Belgische
tijd
Gesl. Discipline Niveau  Naam Resultaten

Vrijdag 27 september  

16:10 W 800m Reeks Renée Eykens  
16:30 W Polsstok Fanny Smets  
17:40 W Hoog Claire Orcel  
18:55 M 5000m Reeks  Isaac Kimeli  
18:55 M 5000m Reeks  Robin Hendrix  
22:59 W Marathon Fin   Manuela Soccol  
22:59 W Marathon Fin   Hanna Vandenbussche  
           

Zaterdag 28 september   

15:15 M Discus Q  Gr A Philip Milanov  
16:30 M Polsstok Ben Broeders  
16:45 M Discus Q  Gr B Philip Milanov  
19:00 X 4x400m Reeks  Belgium  
19:15 W 800m HF Renée Eykens  
           

Zondag 29 september    

19:40 W Polsstok Fin   Fanny Smets  
21:35 X 4x400m Fin   Belgium  
           

Maandag 30 september    

16:05 W 200m Reeks Imke Vervaet  
19:30 W Hoog Fin   Claire Orcel  
20:20 M 5000m Fin   Isaac Kimeli  
20:20 M 5000m Fin   Robin Hendrix  
20:25 M Discus Fin   Philip Milanov  
21:10 W 800m Fin Renée Eykens  
           

Dinsdag 1 oktober    

15:35 M 400m Reeks  Jonathan Sacoor  
16:30 W 400mH Reeks  Hanne Claes  
16:30 W 400mH Reeks  Paulien Couckuyt  
19:05 M Polsstok Fin   Ben Broeders  
20:35 W 200m HF Imke Vervaet  
           

Woensdag 2 oktober    

15:35 M 100m 10K  Thomas Van Der Plaetsen  
16:05 W 100mH 7K  Nafi Thiam  
16:05 W 100mH 7K  Hanne Maudens  
16:05 W 100mH 7K Noor Vidts  
16:30 M Ver 10K  Thomas Van Der Plaetsen  
17:15 W Hoog 7K  Nafi Thiam  
17:15 W Hoog 7K  Hanne Maudens  
17:15 W Hoog 7K Noor Vidts  
17:50 M Kogel 10K  Thomas Van Der Plaetsen  
19:30 W Kogel 7K  Nafi Thiam  
19:30 W Kogel 7K  Hanne Maudens  
19:30 W Kogel 7K Noor Vidts  
19:35 M 400m HF   Jonathan Sacoor  
19:40 M Hoog 10K  Thomas Van Der Plaetsen  
20:05 W 400mH HF   Hanne Claes  
20:05 W 400mH HF   Paulien Couckuyt  
20:50 W 200m 7K  Nafi Thiam  
20:50 W 200m 7K  Hanne Maudens  
20:50 W 200m 7K Noor Vidts  
  W Na dag 1 7K  Nafi Thiam  
  W Na dag 1 7K  Hanne Maudens  
  W Na dag 1 7K Noor Vidts  
21:35 W 200m Fin Imke Vervaet  
22:15 M 400m 10K  Thomas Van Der Plaetsen  
  M Na dag 1 10K  Thomas Van Der Plaetsen  
           

Donderdag 3 oktober    

15:35 M 110mH 10K  Thomas Van Der Plaetsen  
16:30 M Discus 10K  Gr A Thomas Van Der Plaetsen  
17:15 W Ver 7K  Nafi Thiam  
17:15 W Ver 7K  Hanne Maudens  
17:15 W Ver 7K Noor Vidts  
17:35 M Discus 10K  Gr B Thomas Van Der Plaetsen  
18:05 M Polsstok 10K  Gr A Thomas Van Der Plaetsen  
19:05 M Polsstok 10K  Gr B Thomas Van Der Plaetsen  
19:10 W Speer 7K  Nafi Thiam  
19:10 W Speer 7K  Hanne Maudens  
19:10 W Speer 7K Noor Vidts  
21:00 M 1500m Reeks Ismaël Debjani  
21:00 M 1500m Reeks Isaac Kimeli  
21:05 M Speer 10K Gr A Thomas Van Der Plaetsen  
22:10 M Speer 10K Gr B Thomas Van Der Plaetsen  
23:05 W 800m 7K  Nafi Thiam  
23:05 W 800m 7K  Hanne Maudens  
23:05 W 800m 7K Noor Vidts  
  W Eindstand 7K  Nafi Thiam  
  W Eindstand 7K  Hanne Maudens  
  W Eindstand 7K Noor Vidts  
23:25 M 1500m 10K Thomas Van Der Plaetsen  
  M Eindstand 10K Thomas Van Der Plaetsen  
           

Vrijdag 4 oktober    

19:10 M 1500m HF   Ismaël Debjani  
19:10 M 1500m HF   Isaac Kimeli  
20:30 W 400mH Fin   Hanne Claes  
20:30 W 400mH Fin   Paulien Couckuyt  
21:20 M 400m Fin   Jonathan Sacoor  
           

Zaterdag 5 oktober    

16:15 W 100mH Reeks  Anne Zagré  
18:55 W 4x400m Reeks  Cheetahs  
19:25 M 4x400m Reeks  Tornados  
22:59 M Marathon Fin   Thomas De Bock  
           

Zondag 6 oktober    

18:05 W 100mH HF   Anne Zagré  
18:40 M 1500m Fin   Ismaël Debjani  
18:40 M 1500m Fin   Isaac Kimeli  
19:00 M 10.000m Fin   Soufiane Bouchikhi  
19:50 W 100mH Fin   Anne Zagré  
20:15 W 4x400m Fin   Cheetahs  
20:30 M 4x400m Fin   Tornados  
           

 

De Selectie

Vrouwen

200m

Imke Vervaet/RCG

800m

Renée Eykens/AA

100m horden

Anne Zagre/RESC

400m horden

Hanne Claes/RESC
Paulien Couckuyt/AVKA

Marathon

Manuela Soccol/ADD
Hanna Vandenbussche/AVR

Hoogspringen

Claire Orcel/CSF

Polsstok

Fanny Smets/CABW

Zevenkamp

Hanne Maudens/VS
Nafissatou Thiam/RFCL
Noor Vidts/VAC

4x400m

Hanne Claes/RESC
Paulien Couckuyt/AVKA
Manon Depuydt/ACME
Camille Laus/RCB
Liefde Schoemaker/MOHA
Imke Vervaet/RCG

 

Mannen

400m

Jonathan Sacoor/OEH

1500m

Ismaël Debjani/CABW
Isaac Kimeli/OEH

5000m

Robin Hendrix/OEH
Isaac Kimeli/OEH

10.000m

Soufiane Bouchikhi/RFCL

Marathon

Thomas De Bock/OEH

Polsstok

Ben Broeders/DCLA

Discus

Philip Milanov/VAC

Tienkamp

Thomas Van der Plaetsen/DEIN

4x400m

Dylan Borlée/RCB
Kévin Borlée/RCB
Alexander Doom/AVR
Jonathan Sacoor/OEH
Robin Vanderbemden/SER
Julien Watrin/DAMP

 

Gemengd

4x400m

Dylan Borlée/RCB
Kévin Borlée/RCB
Hanne Claes/RESC
Manon Depuydt/ACME
Camille Laus/RCB
Robin Vanderbemden/SER
Imke Vervaet/RCG
Julien Watrin/DAMP

 

Begeleiding 

Delegatiehoofd

Gery Follens

Thomas Lefebvre

Team Leader

Frédéric Kimmlingen

Rutger Smith

Trainers

Jacques Borlée

Thierry Briquemont

Rudi Diels

Carole Kaboud Me Bam

Roger Lespagnard

Emil Milanov

Tim Moriau

Jonathan Nsenga

Steven Taeleman

Michaël Van der Plaetsen

Wim Vandeven

Christophe Dumont

Luc Verlaenen

Dokter

Roel Parys

Fysio

Julien Scheuer

Maarten Thysen

Didier Verhasselt

Pers

Nick Janssens

Officials

Tom Coeckelberghs (Sport Vlaanderen)

Christian Maigret

Philippe Préat (C.O.I.B. – B.O.I.C.)

 

Selectiecriteria

De selectiecriteria dienen éénmalig gerealiseerd te worden in de periode van 1 JANUARI 2019 t.e.m. 6 SEPTEMBER 2019

Mannen

Discipline

Vrouwen

U23

 

 

 

U23

10.10

10.10

100m

11.24

11.24

20.40

20.36

200m

23.02

23.02

45.30

45.30

400m

51.80

51.80

1:45.80

1:45.80

800m

2:00.60

2:00.60

3:36.00

3:36.00

1500m

4:06.50

4:06.50

13:22.50

13:22.50

5000m

15:22.00

15:22.00

27:40.00

27:40.00

10.000m

31:50.00

31:50.00

2:13:30

2:12:10

Marathon

2:30:00

2:31:45

13.46

13.46

110m/100m H

12.98

12.98

49:30:00

49:30:00

400m H

56.00

56.00

8:29.00

8:29.00

3000m SC

9:40.00

9:40.00

1:22:30

1:21:59

20km W

1:32:39

1:33:30

3:59:00

3:58:00

50km W

4:30:00

4:30:00

2.30

2.30

Hoogspringen

1.94

1.94

5.71

5.71

Polsstokspringen

4.56

4.56

8.17

8.17

Verspringen

6.72

6.72

16.95

16.95

Hinkstapspringen

14.20

14.20

20.70

20.70

Kogelstoten

18.00

18.00

65.00

65.00

Discuswerpen

61.20

61.20

76.00

76.00

Hamerslingeren

71.00

71.00

83.00

83.00

Speerwerpen

61.50

61.50

8200

8200

10/7 Kamp

6300

6300

Internationale criteria

én

top 12 ranking 2019

4x100m

4x400m

4x400 Mix

Internationale criteria

én

top 12 ranking 2019

(*) Entry by invitation: (Volgende paragraaf werd toegevoegd aan de criteria op maandag 29/4)

  • Atleten die niet de hierboven vermelde criteria behalen maar wel door de IAAF worden uitgenodigd op basis van hun positie op de ‘IAAF Top Performance Lists’ (binnen de voor de KBAB geldende selectieperiode) zullen door de KBAB geselecteerd worden indien zij binnen de Top 24 staan (netto, 3 atleten per land)
  • Merk op dat de IAAF Top Performance Lists niet hetzelfde is als de ‘World rankings’ die voor de OS in Tokyo gehanteerd zullen worden.

 

Opmerkingen algemeen:

  • Atleten dienen zich voor het aflopen van de selectieperiode, om selecteerbaar te zijn voor dit kampioenschap, via het ondertekenen van de gedragscode, akkoord te verklaren met de door de KBAB opgelegde voorschriften qua kledij en portretrecht.
  • Er worden maximum 3 atleten per discipline geselecteerd. Indien meer dan 3 atleten de vooropgestelde criteria behalen, worden de 3 atleten met de beste prestatie geselecteerd.
  • Indoorprestaties voor afstanden van 200m en meer worden aanvaard indien ze gelopen worden op een piste van 200m.
  • Prestaties die behaald worden in gemengde reeksen worden niet aanvaard. Enkel prestaties op 5.000m en 10.000m , in overeenstemming met regel 147 van de IAAF, worden aanvaard indien een te klein aantal deelnemende atleten van een geslacht niet in staat stelt om een aparte reeks te organiseren EN indien er geen hulp is van een of meerdere atleten van het ene geslacht in functie van het andere geslacht.

Opmerkingen specifiek voor disciplines:

  • Meerkamp
    • Selectieperiode van 7/3/2018 tem 6/9/2019
    • Selectie op basis van resultaten van 2018 kan enkel op voorwaarde van het tonen van vormbehoud binnen de periode van 1/4/2019 tem 6/9/2019
    • Vormbehoud:
      • De betrokken atleten krijgen individueel een overzicht van de te behalen prestaties die behaald moeten worden in functie van het aantonen van vormbehoud
    • 10.000m
      • Selectieperiode van 7/3/2018 tem 6/9/2019
      • Selectie op basis van resultaten van 2018 kan enkel op voorwaarde van het tonen van vormbehoud binnen de periode van 1/4/2019 tem 6/9/2019
      • Vormbehoud:
        • Mannen: het lopen van een 5000m in 13’30"00
        • Vrouwen: het lopen van een 5000m in 15’30"00
  • Marathon
    • Selectieperiode van 7/3/2018 tem 21/7/2019
    • Selectie op basis van resultaten van 2018 kan enkel op voorwaarde van het tonen van vormbehoud binnen de periode van 1/1/2018 tem 21/7/2019.
    • Vormbehoud:
      • Mannen: het lopen van een halve marathon in 1u05.30
      • Vrouwen: het lopen van een halve marathon in 1u14.30
  • Aflossingen
    • Selectieperiode van 1/1/2019 tem 6/9/2019.
    • In geval van selectie dient de samenstelling van het team dat deelneemt aan de wereldkampioenschappen van een gelijkwaardig niveau te zijn als het team dat het minimum realiseerde.
    • De individuele selectie voor het team gebeurt op basis van de prestatie ranking van de individuele discipline tijdens het outdoor seizoen, gelopen in de selectieperiode (1/1/2019 t.e.m. 6/9/2019).

 

Atleten die aan de minimavoorwaarden voor Doha voldeden:

Discipline Prestatie Naam, voornaam/Club Locatie, datum
Mannen      
5000m 13.13.03 Isaac Kimeli/OEH Brussel, 06 september AG Memorial
5000m 13.19.50 Robin Hendrix/OEH Stanford/Usa, 02 mei 2019 (Payton Jordan)
Marathon  2u07.39 Koen Naert/RESC  Rotterdam/Ned, 07 april 2019
Marathon 2u07.03 Bashir Abdi RCG Londen/Gbr, 28 april 2019
Polsstok 5m76 Ben Broeders/DCLA Hof/Ger, 29 juni 2019
Tienkamp 8.214p Thomas Van Der Plaetsen/DEIN Talence/Fra, 22+23 juni 2019 Decastar
4x400m* Brons Belgian Tornado's Yokohama, 12 mei 2019 (World Relays)
       
Vrouwen      
400m 51.62  Cynthia Bolingo/CABW  Glasgow/Gbr,  02 maart 2019 
100mH 12.96 (+1.2) Anne Zagré/RESC La Chaux-de-Fonds/Sui,  30 juni 2019
400mH 55.36 Hanne Claes/RESC Brussel, 1 september 2019
400mH 55.46 Paulien Couckuyt/AVKA Brussel, 1 september 2019
Hoog 1.94 Claire Orcel/CSF Saint-Etienne/Fra, 28 juli 2019
Ver 6m86 (0.9) Nafi Thiam/RFCL  Birmingham, 18 augustus 2019
Zevenkamp 6.819p Nafi Thiam/RFCL  Talence/Fra, 22+23 juni 2019, Decastar
4x400m* 10de Belgian Cheetahs Yokohama/Jpn, 12 mei 2019 (World Relays)
       
Gemengd      
4x400m* 8ste Belgian mixed team Yokohama/Jpn, 12 mei 2019 (World Relays)

12 atleten voldeden aan de individuele nationale selectiecriteria.

*: De 4x400m-teams voldeden in Yokohama tijdens de World Relays al aan de IAAF-voorwaarden (internationale criteria). De teams moeten op het moment van de selectie ook nog binnen de top 12 in de internationale ranking staan (nationale selectiecriteria).

 

Nieuws