49 atletiekverenigingen beschikten in 2019 over minstens één erkend atleet met een fysieke, visuele of verstandelijke handicap of met autisme.
Omdat we streven naar een integratie van alle atleten met een handicap worden G-recrea organisaties voorzien voor atleten die omwille van hun handicap niet kunnen deelnemen aan gewone wedstrijden.
Dergelijke G-recrea kunnen georganiseerd worden zoals de klassieke wedstrijden maar met aangepaste reglementen OF kunnen meer volgens het Kids’athletics-concept verlopen. De organisator beslist volledig zelf over het aanbod.
Omdat we de organisatie van specifieke G-recrea verder willen promoten zal de Vlaamse Atletiekliga met de steun van Sport Vlaanderen ook in 2020 organisatoren van G-recrea of G-lopen een financiële duw in de rug geven.
MANNEN VROUWEN
AMH 100m-ver 100m-ver
G-recrea 100m-ver 100m-ver
De “AMH”-wedstrijden (Atleten met Handicap) verlopen volgens de IAAF/IPC-reglementen en worden georganiseerd voor atleten met een handicap die wél deelnemen onder de officiële reglementen. Bij de G-recrea daarentegen is het toegelaten om te starten zonder starblokken, bij het verspringen kan men afstoten uit een zone, men kan werpen met lagere gewichten, ... .
Wat is een G-veldloop of een G-loop?
Een korte (veld)loop over een afstand van 600 à 1000m, liefst op een effen parcours (vele atleten met een verstandelijke handicap die niet geïntegreerd kunnen deelnemen hebben ook fysieke problemen).
Organisatoren van een G-recrea kunnen ondersteuning krijgen voor de volgende kosten:
Voor een maximum bedrag van 450 euro per organisatie op de piste of indoor die niet samen verloopt met een andere organisatie.
Voor een maximum bedrag van 150 euro per organisatie op de piste of indoor die wél samen verloopt met een andere organisatie.
Voor een maximum bedrag van 100 euro per organisatie van een G-veldloop of G-loop.
De aanvragen voor ondersteuning moeten uiterlijk 1 mei 2020 ingediend worden bij Paula Vanhoovels, paula@atletiek.be met opgave van
De goedkeuring van de aanvraag zal samen met het toegekende budget voor 15 mei 2020 naar de club gestuurd worden.
CLUB:
G-recrea outdoor / G-recrea indoor / G-veldloop / G-loop *
Organisatie samen met een andere wedstrijd : ja / nee *
op datum van:
* omcirkelen wat past
Extra info betreffende de organisatie kan afzonderlijk meegestuurd worden.
VOORZIENE INKOMSTEN EN UITGAVEN
UITGAVEN INKOMSTEN
Huur accommodatie 500
Gebruik terrein en kleedkamers
Verplaatsingskosten medewerkers 500
20 medewerkers à gemiddeld € 25
Promokosten 100
flyers
Aanvraag extra kosten (goed te keuren) 400
goodiebag-gadget en fruit: 300
medailles: 100
G-sport Vlaanderen 500
VAL 500
Gemeentelijke subsidie 150
Eigen inbreng 350
1500 1500
Paula Vanhoovels – paula@atletiek.be – 02/474 72 22